HomeČlánky › Doprava do Řecka

Doprava do Řecka

Pro přepravu do Řecka je možno využít vlastní automobil, autobus, vlak či leteckou dopravu.
Cesta vlastním automobilem je vhodnou formou zvláště pro ty turisty, kteří nejedou do Řecka jen za relaxací, ale chtějí poznat různá místa v dané zemi. Cestu do Řecka si lze také zpříjemnit zastávkami po turistických atraktivitách. Nejrychlejší a nejpoužívanější variantou je trasa přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Černou Horu a Bulharsko (možností je jet přes Makedonii místo Bulharska). Co se týče vzdálenosti, z Brna do Soluně činí zhruba 1800 km. Přes dálnice ubíhá cesta rychleji, v tomto případě je ale třeba zakoupit dálniční známku nebo zaplatit mýtné. Nejvyšší mýtné je vybíráno v Srbsku a Černé Hoře.
Další možností, jak se dostat do Řecka, je autobus. První možností je pravidelná linka přes Prahu, Brno, Bratislavu, Budapešť, Soluň, přes další zastávky na území Řecka, konečnou stanicí jsou Athény. Další trasa vede přes Maďarsko, Srbsko a Makedonii. Tato cesta trvá asi 30 hodin. Kratší variantou je cesta se zastávkami v Ostravě, Opavě, Krnově, Bruntálu, Olomouci, Brně, Bratislavě a Soluni, kdy se autobus do cílové stanice dostane zhruba za 24 hodin.
Cesta vlakem je poněkud zdlouhavá, zabere asi 36 hodin. Oproti autobusu je ale komfortnější v tom, že si můžete odpočinout v lehátkovém voze, a pokud vás nebaví sedět na jednom místě, můžete se projít po vlaku. V letní sezóně jezdí do Řecka přímý spoj z Prahy do Soluně. Mimo sezónu se cesta neobejde bez přestupů.
Přeprava do Řecka letecky je sice časově nejrychlejší a nejpohodlnější, ale ceny letenek se mimo sezónu pohybují na vysokých částkách. Přímé linky odlétají nejčastěji z Vídně. Jako možnost se jeví také charterové lety, které přistávají nejčastěji v Athénách, Soluni a na Krétě. Jejich cena se ale o moc neliší od pravidelných linek.
Jako poslední možností přepravy do Řecka je trajekt. Pravidelná linka vyplouvá ale pouze z Itálie, ze čtyř přístavů – Benátky, Bari, Ancona a Brindisi. Odtud trajekt pluje do měst Igoumenitsa, Patra a v letní sezóně také na ostrovy Korfu a Kefalonie.

Napiš názor