Řecko je klimaticky rozděleno do několika zón. První zóna se projevuje mrazivými zimami, ale teplými a vlhkými léty. Toto podnebí se velmi podobá balkánskému klimatu a je typické hlavně pro severní část země. Středomořské klima se vyznačuje mírnými zimami a horkými a suchými léty. Toto klima se nachází v jižnější části země. Horské oblasti bývají přes zimu pokryty sněhem, přes letní sezónu tu vydatně prší.
Průměrná roční teplota dosahuje zhruba 25 stupňů. V letní sezóně zaznamenávají teploměry zpravidla 30°C, obloha je jasná až polojasná. Pokud se jedná o velmi parné léto, může rafička teploměru vyšplhat i na 35 stupňů ve stínu.
Počasí je jedním z faktorů, které určuje teplotu moře. Ta je velmi důležitá pro turisty, když si vybírají letovisko, kam pojedou strávit dovolenou (stejně jako samotné počasí). Nejvyšších teplot dosahuje moře od května do října, kdy se pohybují v rozmezí od 20 do 25 stupňů.
Typickým úkazem pro řecké počasí je vítr meltemi, někdy nazývaný také jako Etesian. Tento druh větru se objevuje hlavně v letních měsících, v červenci a srpnu, ovlivňuje oblast Egejských ostrovů a východní pobřeží země. Ráno se objeví jako slabý větříček, který v průběhu dne získává na síle. Může dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Pokud se nejedná o silný nárazový vítr, meltemi působí příjemně a letní horka jenom zmírňuje. Navíc způsobuje vlny na moři, a pokud jsou jen mírné, mohou být příjemným zpestřením dovolené.
Nejteplejšími oblastmi Řecka jsou Kréta a Kyklady. V letní sezóně mohou teploty dosáhnout až 40 stupňů. Naopak ostrov Korfu a severozápadní část země se vyznačují častým výskytem srážek. Zajímavostí je město Athény, které se nachází v přechodové oblasti mezi mírným a přímořským klimatem. Pokud se tedy nacházíte v jižní části města, klima zde je přímořské, zatímco v severních čtvrtích je mírné.